Choď na obsah Choď na menu
 


 

Ing. Katarína Šimončičová

 

 

Dulovo nám. 4

821 08 Bratislava

mobil: 0902 112417

 

Mestský výbor slovenského zväzu ochrancov prírody          

Godrova 3/B

811 06 Bratislava

tel. 02/54413968

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

40 Ways to Lower Your Blood Load

(AgiptAlelets, 13. 8. 2018 15:33)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/generique-female-cialis/

vyrub svidnik

(peto, 30. 3. 2017 15:32)

dobrý deň zajtra 31,3 je konanie vo Svidniku,ide sa rubať dasaťtisíce stromov
pozrite si stranku www.svidnik /elektronicka tabula
zdravim

vyrub svidnik

(peto, 30. 3. 2017 15:32)

dobrý deň zajtra 31,3 je konanie vo Svidniku,ide sa rubať dasaťtisíce stromov
pozrite si stranku www.svidnik /elektronicka tabula
zdravim

čierna stavba a stromy

(Armin, 6. 5. 2015 22:15)

Dobry den,
prosim Vas pomohli by ste tymto stromom?
http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/16684/cierna-stavba

Dakujem!

Výrub stromov v prešove

(Božena Stašenková, 13. 3. 2015 13:29)

Som zo spotrebiteľského združenia v Starej Ľubovni, ale nie som nevšímavá k výrubu stromov na Ul.T.Ševčenka v Prešove, v objekte, ktorý patrí cirvkvi.
Neviem prečo boli vyrúbané staré ihličňany, aká je ich hodnota a aká je náhradná výsadba. Vedia o tom ochranári v Prešove?

spotrebitelinfo@spotrebitelinfo.sk

žiadosť

(tibor.hulin, 12. 8. 2014 9:02)

Príjemný den v mene starostu p.Kusého dovoľte požiadať Vás oúčasť na strenutí prerokovania výrubu stromov ,,potrebnú''
pre stavbu domu na rohu ulíc Vajnorská a Odbojárov. Stretnutie sa koná 14.8

dakujem s pozdravom t.h 0944 022778

gratulácia

(Vlado Szanto, 18. 11. 2013 5:55)

Ahoj Katka, srdečne ti gratulujem k oceneniu "Biela vrana".
Prajem čo najviac radosti z tejto úmornej aktivity.

Vlado
szanto@changenet.sk

Cvičisko pre psov, Poľná, Bratislava

(Silvia Pokojná, 17. 11. 2013 19:35)

Dobrý deň,

obraciam sa na vás so žiadosťou o pomoc. Na Poľnej ulici, hneď pri múre Ondrejského cintorína, nám zriadili cvičisko pre psov. Nazvali ho parkom. Keď som videla, čo mi tu stavajú, okamžite som písala starostke Bratislava - Staré mesto, pani Ing, Tatiane Rosovej. Odpísala mi, že to urobili pre všetkých občanov Starého mesta a tak prispeli k ich čistejšiemu prostrediu. To sa však nedá povedať o našom, znehodnotenom životnom prostredí, takže pre nás to nerobili. Nás sa, ani zo slušnosti nikto nepýtal.
Myslím si, že to bol veľmi neuvážený a nedomyslený krok, umiestniť také niečo do obývanej a tak frekventovanej zóny, na (pre psov) maličkej ploche a skoncentrovať množstvo psov na jedno miesto. Chodia sem psi zo širokého okolia, keďže sme na okraji Starého mesta, chodia sem aj z druhého obvodu a nepochybujem o tom, že z celej Bratislavy.
Na moje urgencie osadili tabuľu s návštevnými hodinami od 8:00 do 22:00, ktorú už niekto prelepil bielou páskou a nikto ich nedodržuje. Odstránili preklápaciu lavičku, ktorá strašne trieskala o zem (bola tu týždeň). Pani starostka mi napísala, že rokujú s Mestskou políciou na uzamykaní a monitorovaní "psieho parku". Prečo sa tieto kroky nerobia dopredu, o ľuďoch, ktorí tam bývajú sa nepremýšľa, až keď sa niekto sťažuje? Je to už tretí týždeň a moje zúfalstvo rastie zo dňa na deň.
Predtým, asi v roku 2011, urobili z našej malej lúčky plochu na venčenie psov. Chodili tam ľudia so psíkmi veľmi sporadicky, takže sme to ani nejak nevnímali a neriešili.
No teraz je situácia úplne iná. Naše okná izieb sú všetky do ulice, takže nemáme možnosť vymeniť izby. Dennodenne sme vystavovaní štekaniu psov od skorého rána do neskorého večera. Včera večer (sobota) boli v "parku" venčiť a cvičiť psa o 23:30. Keď to otvorili, tak tam bol niekto so štekajúcim psom o 2:45 po polnoci. Dnes ráno (nedeľa 17.11.2013) mi pod oknami štekal pes už o 6:45 a zobudil ma a takto to pokračuje celý deň, najmä cez víkend. My nemáme právo na oddych? Psie exkrementy nikto po svojich psíkoch nezbiera a kôš na ne je tu len jeden. Minulý týždeň ich bol zbierať niekto z Miestneho úradu. Som zvedavá, čo tu bude v lete. Nechcem si to ani predstavovať.
Pracujem doma a nemôžem si v kľude otvoriť okno, aby som si vyvetrala.
Naozaj nám takéto niečo môže niekto dať pod okná len tak? Nemusí dodržať žiadny zákon? Môže porušovať naše práva? Môže kumulovať psie výkaly na jedno miesto? Čo na to hygiena. Psi sa tam bijú, vrčia na seba a štekajú na okoloidúcich ľudí. Včera (sobota) o 21:45 sme s dcérou vykladali nákup z auta, keď na ňu vybehol a začal štekať pes. Veľmi sa zľakla, napriek tomu, že je tu plot, ktorý je však veľmi nízky a nikto nevie, či pes plot nepreskočí. Okolo chodí veľa mamičiek s kočíkmi do Medickej záhrady.
Psí park, je dobrý nápad, ale tam, kde nikto nebýva, alebo tam, kde je množstvo registrovaných psov a občania si to žiadajú. V našom vchode nie je žiadny psík a vo vedľajšom sú, myslím, dvaja, takže výberu plochy nerozumiem. Napr. na Dunajskej ulici je zanedbaný park, ktorý je oveľa väčší. Plochy pri Dunaji sú tiež voľné, prečo to postavia niekomu pod okná a ani nedomyslia dôsledky a neriešia situáciu dopredu.
Všetci moji známi, aj Tí, čo majú psov, sú zhrození tým, čo tu vidia. Ako to mohol dať niekto pod okná obyvateľov a navyše vedľa cintorína, kde je to nedôstojné. Bohužiaľ, mřtvi sa už nesťažujú.
Bývam tu od svojho narodenia (s drobnými prestávkami) 51 rokov. Oproti som sa hrávala na krásnej lúke oplotenej kríkmi, o ktoré sa niekto staral. Keď išli stavať panelák vedľa nášho domu lúku zdevastovali. Stáli na nej unimobunky pre robotníkov. Dostavali panelák, betónové podklady odstránili a znova nasiali trávu. Avšak za ostatných 15 rokov tu nikto nezasial ani zrnko trávy, občas chodili zhŕňať lístie, aby nemuseli ďaleko chodiť, trávu pobehali multikárami a teraz z nej spravili záchod pre psov.

Pomóóóc

Za pochopenie ďakujem a ostávam s pozdravom
Silvia Pokojná
Poľná 21
811 08 Bratislava
tel.č. 0904 633 844

Výrub Astrová

(Annamária Higginsová, 12. 6. 2012 11:01)

Dobrý deň, na základe telefonického rozhovoru dnes vám posielam na seba mailovú adresu. Ide o pláínovaný výrub ihličnanu na Astrovej ulici. Strom je krásny, stači orezať konáre a nie celý výrub. Moja mail. adresa je higginsovaa@gmail.com. Zajtra je veľká schôdza vlastníkov. Dakujem Higgins 0908307882

požiadanie o pomoc

(Griková Olivera, 28. 5. 2012 14:38)

Dobrý deň, dostala som na vás kontakt od greenpeace. Síce viem že špecializujete na lokatlitu Bratislavy ale veľmi by sa nám zišla pomoc v Trnave.braciam sa na vás s prosbou o pomoc v boji proti plánovanému výrubu stromov na Okružnej ulici v Trnave. Mesto Trnava sa chystá vyrúbať 30 ročné lipy kvoli zlej dopravnej situácií. No v živote som nebola svedkom zlej dopravnej situácie. To, že ráno bývajú hodiny zápchy, tak ako v každom jednom meste, im nedáva právo vyrúbať posledné stromy ktoré v tejto betónovej džungly sú. Náš vchod spísal petíciu ktorú sme aj odovzdali na mestskom úrade v Trnave no žial nik stým nič nerobí.

Rekonstrukcia a nadstavba BD Podjavorinskej 9

(Katarina Jagrova, 18. 4. 2012 23:57)

Dobry den pani Simoncicova,

pisem vam ohladom projektu Rekonstrukcie a nadstavby BD na Podjavorinskej ulici 9; objektu, ktory je momentaslne v chatravom stave a ma sancu sa zveladit a dostat mozno i do lepsieho stavu ako jeho susedia postaveny tou istou rukou a ako trojica maju historicku hodnotu; objektu, v ktorom so stravila svoje detske casy, ked sluzil ako ZUS Ludmily Podjavorinskej....
jedna sa o to, ze na jesen minuleho roku (2011) prebehlo konanie na vyrub stromov, ktore bolo pozastavene kvoli odvolaniu, ktore prislo z vasej strany (zial bez udania dovodu, co ma trochu aj mrzi) ...
MC Stare mesto opatovne vypisala datum na obhliadku, ktoreho sa nikto zo zvazu ochrancov prirody opat nezucastnil ..

momentalne je opatovne vydane povolenie k vyrubu, ktoremu prave prebieha odvolacia doba...
ziadam vas, ak mate podozrenie, ze vyrub stromov je v danej lokalite neopodstatnene povoleny ( dovolim si tvrdit, ze p. Rapos si vykonal svoju pracu podctivo a na parcele sa nachadzaju 3 stromy, z ktorych je jeden uz mrtvy a ostatne dva s podpriemernou spolocenskou hodnotou - podla dendrologickeho posudku), o stretnutie a osobne si prezretie danej lokality predtym nez sa odvolate.

rada bz som sa v problematike projektu posunula dalej a videla dvor uz zrekonstruovany a po nahradnej vysadbe.

dakujem za pochopenie
katarina jagrova


Kráľova hora

(dana čahojová, 16. 6. 2011 22:55)

Dobrý večer pani Šimončičová,
chcela by som Vás poprosiť, aby ste mi presnejšie špecifikovali stav v akom zamrzlo konanie vo veci zmeny regulatívu na Kráĺovej hore, príp. odkázali nás na nejaké dokumenty.srdečná vďaka.
dana čahojová